A Romániai Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztérium mint az Interreg V-A Románia-Magyarország Irányító Hatósága, illetve a Nemzeti Hatóság – Miniszterelnöki Hivatal Magyarország – meghirdeti az első nyílt pályázati felhívást a program keretén belül.
Mennyi támogatás áll rendelkezésre?
A rendelkezésre álló finanszírozás összege a nyílt pályázati felhívás keretén belül 22,615,835 EURO (EFRA), kiegészítve a román és magyar állami társfinanszírozással.
Melyek a támogatott területek?
A jelen nyílt pályázati felhíváskereteiben a következő beruházási prioritások pályázhatóak meg:
6/b - A vízgazdálkodási ágazatba történő beruházás az uniós környezeti vívmányok követelményeinek való megfelelés, és a tagállamok által megállapított, e követelményeken túlmutató beruházási igények kielégítése érdekében (1. Prioritási tengely keretein belül, Közös védekezés valamint a közös értékek és források hatékony felhasználása).
6/c – A természeti és kulturális örökség megőrzése, védelme, támogatása és fejlesztése (1. Prioritási tengely keretein belül, Közös védekezés valamint a közös értékek és források hatékony felhasználása)
- Rendelkezésre álló finanszírozás: 7,500,000 EURO
5/b - Egyedi kockázatok kezelését, katasztrófákkal szembeni ellenálló képességet és katasztrófakezelő rendszerek fejlesztését célzó beruházások támogatása (5. Prioritási tengely keretein belül, A kockázat-megelőzés és katasztrófakezelés)
Kik pályázhatnak?
A pályázók, tevékenységek és költségek jogosultsági feltételeit a pályázati útmutató tartalmazza. A program keretén belül pályázhatnak közjogi szervezetek (állami, regionális illetve helyiintézmények / hatóságok), , non-profit szervezetek (pl. egyesületek), európai területi együttműködési csoportosulások (EGTC) és egyebek. A pályázók kizárólag határon átnyúló partnerség keretén belül juthatnak támogatáshoz.
A támogatásra jogosult területek Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyék Romániában és Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád megyék Magyarországon.
A társfinanszírozás aránya
A társfinanszírozás aránya a teljes támogatható költség 98%-a a román partnerek és 95%-a, bizonyos esetekben akár 100%-a, a magyar pályázók esetében.
Hogyan kell jelentkezni?
A pályázatokat az eMS elektronikus rendszeren keresztül kell benyújtani, 2017. január 25, 08:00 óra és 2017. április 24, 16:00 óra között (EET).
Az elektronikus eMS rendszer 2017. január 25-vel kezdődően, az alábbi linken érhető el: http://ems-rohu.mdrap.ro/app/main?execution=e1s1.
A felhíváshoz kapcsolódó tudnivalók és részletes információk az innen letölthető Pályázati útmutatóban találhatók.
A pályázati szakaszban, a Program segítséget nyújt a pályázóknak a Közös Technikai Titkárságon keresztül. A pályázók kérdéseket vethetnek fel a pályázati kiírás szabályai tekintetében a joint.secretariat@brecoradea.ro email címen, legkésőbb 21 munkanappal a benyújtási határidőt megelőzően. A válaszokat legkésőbb a pályázat benyújtási határidejét megelőző 11 munkanapon belül kell megküldeni (közzétenni).
Információs napok kerülnek megrendezésre a román-magyar határtérségben. A rendezvények helyszíneivel kapcsolatosan a Program honlapján (https://interreg-rohu.eu/en/home-en/) lehet érdeklődni.
SOK SIKERT KÍVÁNUNK ÖNÖKNEK!